Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych

"Nad Czarną Hańczą"

Wystawa - Aukcja prac Andrzeja Strumiłły

Wystawa - Aukcja prac Andrzeja Strumiłły

Pełnym sukcesem zakończyła się aukcja obrazów Andrzeja Strumiłły Honorowego Obywatela Suwałk, światowej sławy artysty malarza i poety z Maćkowej Rudy. W środę 20 lipca do eleganckich sal hotelu, „z duszą” LOFT, przybyło ponad stu miłośników Jego twórczości; był sąsiad Bronisław Komorowski z małżonką i przyjaciel Stanisław Tym. Poważną grupę stanowili suwalscy przedsiębiorcy.

Pokaz przygotowało Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą” i Izba Przemysłowo – Gospodarcza w Suwałkach. Aukcję z nerwem prowadził Andrzej Łukowski, a urzekającą muzyką uraczył zebranych duet skrzypcowy „Partita” – Beata Chudecka i Adam Marszałek. Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych pięknie wydało najnowszą książkę Andrzeja Strumiłły „STO wiersze i rysunki”, a miłośnicy Jego twórczości ustawili się w długiej kolejce po autograf.

Wszystkie, 34 prace, po zawziętych licytacjach, sprzedano. Cały dochód pochłonie remont domu w Maćkowej Rudzie. Henryk Kudela – Prezes SISK cieszył się z sukcesu aukcji i spotkania. – W przyszłym roku Profesor kończy 90 lat, trzeba koniecznie pomyśleć o godnym uczczeniu przez Suwałki tej rocznicy. Skoro mieliśmy rok Andrzeja Wajdy, warto kontynuować tradycję. Podobnie uważa Stefan Dojnikowski, którego Izba zaprosiła suwalskich przedsiębiorców. (s)

Wydawnictwa

Kanał Augustowski

Kanał Augustowski

 

Album służy jako ważny i lubiany przewodnik, który pozwala dostrzec to wszystko, co uchwyciły obiektywy profesjonalnych artystów fotografików.

Zapraszamy Państwa do podróży jakże urokliwym Kanałem Augustowskim.

Wesprzyj nas

Możemy istnieć dzięki ludziom, których wkład i zaangażowanie jest dla nas nie do przecenienia.

To praca wolontariuszy, hojność naszych darczyńców, a także wsparcie osób zaprzyjaźnionych ze Stowarzyszeniem, pozwalają nam podejmować działania na rzecz zachowania i popularyzacji dziedzictwa kulturowego.

 

Nr konta 62 2490 0005 0000 4500 1742 7931

Mapa strony

Strona Główna
O nas
   - Działalność
   - Skład Zarządu
   - Statut
Aktualności
Fototeka
   - Okolice Suwałk
   - Suwałki
  Wydawnictwa
    - Kanał Augustowski
    - Na szlaku Czarnej Hańczy
    - Przeżyłem syberyjskie zesłanie
    - Summa
    - Teka Twóczości
    - W dolinie Rospudy
    - Z biegiem Marych
  Autorzy
    - Andrzej Strumiłło
    - Wiesław Osewski
  Kontakt