Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych

"Nad Czarną Hańczą"

Summa

okladkaKoncepcja i projekt graficzny: Andrzej Strumiłło

Redakcja: Edyta Wittchen

Tekst: Urszula Czartoryska
          Mieczysław Porębski

          Andrzej Jakimowicz
          Danuta Wróblewska
          Krystyna Knapik
          Andrzej Strumiłło

Korekta: Dorota Kossa-Szoch

Wydawca: Stowarzysznie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych
                   "Nad Czarną Hańczą"

Kup książke!!!
Wersja VIP - Okładka skórzana z etui. Cena 160zł.
Wersja normalna - Okładka skóropodobna, obwoluta. Cena 100zł.

 

Nieczęsto bywa, że kupując jedną książkę czy album mamy satysfakcję obcowania z artystą. Artystą wszechstronnym i spełnionym, który swoje wizje świata dedykuje tym wszystkim, którzy nie wyrzucili z siebie wrażliwości.

„Życie prawdziwie pełne łączy w sobie rozmaite sprzeczności, wędrówkę i zadomowienie, kontemplację i działanie, podążanie za pięknem i nowością oraz dbałość o naturę i pamięć. Rzadko zdarza się, by losy jednego człowieka zebrały je tak, jak stało się Pańskim udziałem." – napisał min. w liście do artysty, sąsiada znad brzegów Czarnej Hańczy, Bronisław Komorowski Prezydent RP." (pobierz cały teskt)

Prezydent RP Bronisław Komorwski           

 

Piękny, wzruszający list otwiera księgę - dorobek życia jednego z najwybitniejszych i najciekawszych twórców: malarza, grafika, fotografika, scenografa, muzealnika, animatora kultury, poety, podróżnika, autora książek, kolekcjonera sztuki i przedmiotów kultury materialnej Dalekiego i Środkowego Wschodu.

Profesor przygotował, na najwyższym poziomie edytorskim, księgę - dzieło sztuki. Znajdują się w niej najwybitniejsze, starannie dobrane, prace, ilustracje, obrazy, grafiki, zdjęcia, poezje, teksty publicystyczne, wspomnienia. „Summa" – to dzieło życia.

            Henryk Kudela                    

 

 

Mottem zwykle bywają słowa.
Mottem tej książki są dwa bliskie mojemu sercu obrazu.

(...)Pełen szacunku wobec Osoby Prezydenta Rzeczypospolitej, Pana Bronisława Komorowskiego, wyrażam głęboką wdzięczność za Jego przesłanie i Wysoki Protektorat.

Wydanie tej książki zawdzięczam szlachetnej pomocy Suwalskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych ?Nad Czarną Hańczą". Szczególne podziękowania wyrażam Panu Henrykowi Kudeli.

Składam podziękowania wszystkim Darczyńcom ? Urzędowi Marszałkowskiemu województwa podlaskiego, instytucjom, urzędom, bankom, przedsiębiorstwom i osobom prywatnym, które sfinansowały wydanie tej książki.
Dziękuję wszystkim, którym zawdzięczam dokumentację fotograficzną. Jednocześnie przepraszam autorów fotografii, których pomimo starań, nie mogłem zidentyfikować.

Państwu Jagience i Wojtkowi Kassom dziękuję za benedyktyński trud uporządkowania moich archiwów i bibliografii.

Pani Marioli Mitros jestem zobowiązany za trud odczytania moich rękopisów.

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Prasoznawczego ,,Stopka" z Łomży oraz Wydawnictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych wykorzystałem moje wcześniej publikowane teksty.

Dziękuję za możliwość zamieszczenia reprodukcji prac ze zbiorów: Centrum Rzeźby w Wilnie, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Pradze, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Okręgowego w Radomiu, Muzeum Okręgowego w Suwałkach, Muzeum Sztuki w Lodzi, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Parafii Kościoła Chrystusa Króla w Suwałkach, The Society of Arts in Chicago oraz kolekcji prywatnych.

Dziękuje za pracę redaktorów, korektorów i tłumaczy.

Dziękuję Panu Dariuszowi Sznejderowi za cierpliwość i trud opracowania komputerowego tej książki.

Drukarni ,ORTHDRUK" z panem Prezesem Jerzym Andrejukiem dziękuję za wysoki kunszt i życzliwość.

Los bezwzględny sprawił, że zabrakło Osoby, której zawdzięczam najwięcej. Danusia - moja Żona, przez 64 lata towarzysząca mi w wędrówce przez życie, zasnęła w mroźny styczniowy wieczór roku 2011. Wszystko, co dobrego zawiera to książka, jest i Jej udziałem.

Czytelnikowi dziękuję za cierpliwość i zrozumienie(...). (pobierz cały teskt)

Andrzej Strumiłło               

 

Sponsorzy:

Urząd Marszałkowski Województwa PodlaskiegoUrząd Miasta SuwałkiBank Milenium S.A. w WarszawieFundacja BRE Banku w WarszawieEco-Classic Spółka z o.o. w WarszawiePrzedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. w SuwałkachPrzedsiębiorstwo Ekolobud S.A. w Suwałkach"PIKO" Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe - Piotr Kowalewski w SuwałkachPrzedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Drogowych "Kruszbet" S.A. w Suwałkach"Pribo" Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Remontów i Budownictwa Ogólnego w SuwałkachMalow Sp. z o.o. w SuwałkachWojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w SuwałkachPrzedsiębiorstwo "SABO" - Bogdan Sadowski w SuwałkachUrząd Gminy w KrasnopoluPizzeria-Galeria "Rozmarino" w SuwałkachStacja Paliw "Karp" Sp. J. w SuwałkachPPH "Cymes" w SuwałkachBank BGŻ Oddział w SuwałkachPrzedsiębiorstwo Budowlane Lewkowicz w SuwałkachBank Spółdzielczy w SuwałkachBank Spółdzielczy w SejnachSpółdzielnia Mleczarska "Sudowia" w Suwałkach

 

Wydawnictwa

Na szlaku Czarnej Hańczy

Na szlaku Czarnej Hańczy

 

Wydawnictwo Arkada zaprasza Państwa na szlak Czarnej Hańczy, do gmin, przez które rzeka płynie i miejsc, które - dla Państwa - odkrywamy na nowo.

Wesprzyj nas

Możemy istnieć dzięki ludziom, których wkład i zaangażowanie jest dla nas nie do przecenienia.

To praca wolontariuszy, hojność naszych darczyńców, a także wsparcie osób zaprzyjaźnionych ze Stowarzyszeniem, pozwalają nam podejmować działania na rzecz zachowania i popularyzacji dziedzictwa kulturowego.

 

Nr konta 62 2490 0005 0000 4500 1742 7931

Mapa strony

Strona Główna
O nas
   - Działalność
   - Skład Zarządu
   - Statut
Aktualności
Fototeka
   - Okolice Suwałk
   - Suwałki
  Wydawnictwa
    - Kanał Augustowski
    - Na szlaku Czarnej Hańczy
    - Przeżyłem syberyjskie zesłanie
    - Summa
    - Teka Twóczości
    - W dolinie Rospudy
    - Z biegiem Marych
  Autorzy
    - Andrzej Strumiłło
    - Wiesław Osewski
  Kontakt