Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych

"Nad Czarną Hańczą"

W dolinie Rospudy

okladka-rospudaRedakcja: Janusz Kociał

Projekt graficzny: Wiesław Osewski

Fotografie: "Grupa Q"
                  Piotr Fiedorowicz

Tekst: Stanisław Kurak

Korekta: Jadwiga Kopciał

Wydawca: Wydawnictwo Arkadia 2007

 

 

 

 

 

Dolina Rospudy. Jest takie miejsce, które zniewala swoim urokiem o każdej porze roku. Przyroda tworzy tu fenomenalną wręcz enklawę różnorodności i rzadkości gatunków fauny i flory, a krajobrazy urzekają nietypowymi widokami. Wąska, czasami na kilka, czasami na kilkaset metrów szeroka rynna wyżłobiona przez rzękę, obejmuje obszar o unikalnej wartości - dlatego warto mu przyjrzeć się z bliska. Nie sposób zrobić to, podróżując samochodem czy nawet rowerem, nie wszędzie dotrzemy też kajakiem - najbardziej praktycznym środkiem lokomocji w tej krainie...

 

 

Namawiamy więc do poznawania Doliny Rospudy z naszą książką, która przeprowadzi Państwa przez wszystkie bezdroża i meandry, pozwoli suchą nogą pokonać najwspanialsze w Europie torfowiska, zawiedzie do najstarszych na Suwalszczyźnie miasteczek - a przede wszystkim pokaże rzekę Rospudę, królową tej krainy. Jeśli zachęcimy w ten sposób Państwa do samodzielnego rekonesansu i empirycznych doznań, będzie to dla nas wielka radość.

Dolinę Rospudy, teraz jeszcze dziką i niezwykłą, odwiedza coraz więcej gości. Piękno urzeka. Jest to jednak kruche piękno, oparte na subtelnej równowadze przyrodniczej. Zadbajmy o to, aby to sanktuarium natury przetrwało wieki.

 

Wydawnictwa

Kanał Augustowski

Kanał Augustowski

 

Album służy jako ważny i lubiany przewodnik, który pozwala dostrzec to wszystko, co uchwyciły obiektywy profesjonalnych artystów fotografików.

Zapraszamy Państwa do podróży jakże urokliwym Kanałem Augustowskim.

Wesprzyj nas

Możemy istnieć dzięki ludziom, których wkład i zaangażowanie jest dla nas nie do przecenienia.

To praca wolontariuszy, hojność naszych darczyńców, a także wsparcie osób zaprzyjaźnionych ze Stowarzyszeniem, pozwalają nam podejmować działania na rzecz zachowania i popularyzacji dziedzictwa kulturowego.

 

Nr konta 62 2490 0005 0000 4500 1742 7931

Mapa strony

Strona Główna
O nas
   - Działalność
   - Skład Zarządu
   - Statut
Aktualności
Fototeka
   - Okolice Suwałk
   - Suwałki
  Wydawnictwa
    - Kanał Augustowski
    - Na szlaku Czarnej Hańczy
    - Przeżyłem syberyjskie zesłanie
    - Summa
    - Teka Twóczości
    - W dolinie Rospudy
    - Z biegiem Marych
  Autorzy
    - Andrzej Strumiłło
    - Wiesław Osewski
  Kontakt