Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych "Czarna Hańcza"

Wystawa - Aukcja prac Andrzeja Strumiłły

2016-08-02

Pełnym sukcesem zakończyła się aukcja obrazów Andrzeja Strumiłły Honorowego Obywatela Suwałk, światowej sławy artysty malarza i poety z Maćkowej Rudy. W środę 20 lipca do eleganckich sal hotelu, „z duszą” LOFT, przybyło ponad stu miłośników Jego twórczości; był sąsiad Bronisław Komorowski z małżonką i przyjaciel Stanisław Tym. Poważną grupę stanowili suwalscy przedsiębiorcy.

Wystawa - Aukcja prac Andrzeja Strumiłły

Pokaz przygotowało Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą” i Izba Przemysłowo – Gospodarcza w Suwałkach. Aukcję z nerwem prowadził Andrzej Łukowski, a urzekającą muzyką uraczył zebranych duet skrzypcowy „Partita” – Beata Chudecka i Adam Marszałek. Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych pięknie wydało najnowszą książkę Andrzeja Strumiłły „STO wiersze i rysunki”, a miłośnicy Jego twórczości ustawili się w długiej kolejce po autograf.

Wszystkie, 34 prace, po zawziętych licytacjach, sprzedano. Cały dochód pochłonie remont domu w Maćkowej Rudzie. Henryk Kudela – Prezes SISK cieszył się z sukcesu aukcji i spotkania. – W przyszłym roku Profesor kończy 90 lat, trzeba koniecznie pomyśleć o godnym uczczeniu przez Suwałki tej rocznicy. Skoro mieliśmy rok Andrzeja Wajdy, warto kontynuować tradycję. Podobnie uważa Stefan Dojnikowski, którego Izba zaprosiła suwalskich przedsiębiorców. (s)